Testenine

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. okt 2005 14:31

luthien, sem na netu našla še nekaj predlogov za polnila za raviole/torteline/...: krompir+mleko+dimljena panceta, bakalar+rozine+sir, losos+smetana+beljak, parmezan+puranja prsa+jajca+mortadela+pršut, melancane+lešniki+zelišča+parmezan, rabarbara+skuta+jajca+drobtine+sir+sončnična semena Tule je še nekaj receptov, so v angleščini: http://www.italianmade.com/recipes/bycourse10.cfm Lp, tjas

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

17. okt 2005 16:24

Meni je zelo dobra porova omaka s smetano in sunko ali panceto. Preprazis por da se zmehca na maslu ali olivnem olju, dodas sunko ali panceto narezano na trakce. Zaliijes s sladko smetano, vcasih dodam se zdenka sir da je bolj kremasto. Dosti popra in sol po okusu. Enostavno in super dobro. karmen Karmen

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

18. okt 2005 9:00

Jaz največkrat pripravim testenine, ko mi primajnkuje časa. In takrat so na jedilniku ponavadi čisto nadvadni špageti (Barilla No. 1 ali 3) s paradižnikovo omako in veliko bazilike. Zadnje čase pa se navdušujem tudi nad tankimi rezanci (Barilla, mislim, da se jim reče Bavette, pakirani so v isti škatli kot špageti) za raznimi omakami na osnovi morskih sadežev. Nasploh moram priznati, da se mi najbolj dopadejo testenine blagovne znamke Barilla. Kaj pa vam? Pa še nekaj. Kaj naredite, da se vam testenine ne sprimejo. Meni se to včasih posreči, včasih pa dam na mizo poc. Vedno jih kuham v slanem kropu s dodatkom dveh žlic olja. Tudi, ko so že kuhani jih zabelim z oljčnim oljem, dobro premešam, ampak vseeno so včasih spocani. Zakaj? lp ===

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. okt 2005 9:30

Ko so kuhane in odcejene jih oplaknem z vročo vodo, nato jih zabelim. Kuham malo več kot (al dente). Če jih preveč kuham, so res lepljive. Tudi jaz uporabljam Barillo. Za sprembo pa sedaj kupim Barilla piccolini," Emiliane Barilla" to so pa jajčne testenine. LP

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

18. okt 2005 9:37

V eni od reklamnih Mlinotestovih knjižic je zapisan (pri meni že večkrat preizkušen) recept. Potrebuješ (za 4 osebe): 400 g rezancev, 50 g masla, 2 stebli pora, 1/2 jušne kocke, 2-3 kose topljenega sira, 1 konzerva tunine (120 g), parmezan po okusu. Por narežeš na tanke kolobarčke ter ga na maslu dušiš, da se zmehča. Priliješ 1 dl vode, dodaš pol jušne kocke in povreš, da se omaka zgosti. Dodaš topljeni sir in zdrobljeno tunino. Kuhanim rezancem dodaš košček masla, jih razdeliš in šele na krožniku preliješ z omako. Po želji dodaš parmezan. Hitro, enostavno, predvsem pa zelo dobro! Lep dan vsem! strukelck

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

18. okt 2005 9:51

Tjas, hvala ti za pomoč. Ali imaš kakšen od teh nadevov že preiskušen? luthien

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

18. okt 2005 10:14

radič+parmezan+drobtine... Radič mora biti "treviso", tisti, ki se peče. Ga popečeš, ohladiš, sesekljaš na drobno. Posoliš in dodaš še kako začimbo po okusu, dodaš malo sladke smetane, potem pa po žlicah parmezan in malo drobtin - toliko da dobiš bolj suho zmes, da je lepo za nadevat. S točnimi količinami ti ne znam pomagat, pravega recepta namreč nimam, vedno se je delalo tako, "na oko". Zmes pa mora biti taka bolj suha, kot recimo za potico, da se lepo skupaj drži - da lahko narediš kroglico. Lp, tjas

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

18. okt 2005 11:36

Zala! Našla sem nekaj zate, ker vem, da si ljubiteljica skute. V današnji Oni je recept za gratinirane testenine s porom in skuto. Če revije nimaš pri roki, ti ga lahko prepišem. lp ===

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti